Prince Charming. The Palace of Happiness

Grupinäitus “Prince Charming. The Palace of Happiness”

27. juuni – 17. juuli 2014
Hop Galerii

 Näitus avati esmakordselt Villa Bengelis Idar-Obersteinis Saksamaal, reisis sealt edasi Galeriisse Pieces of Eight Melbourni Austraaliasse, oli ehtefestivali SILVER raames esindatud Legnicas Poolas ja seejärel Atta galeriis Tai Kuningriigis.

Näituse koostasid ja korraldasid Tabea Reulecke (Saksamaa), Teresa Lane (Austraalia) ning Maarja Niinemägi (Eesti). Kõik kolm said tuttavaks Tallinnas aastal 2005. Näituse idee sai alguse mõned aastad tagasi “naiste juttudest” ja Õnnepaleest. Nõnda kujuneski teemaks armastus. Kas armastus on vaid unistus? Kas tõeline armastus on vaba ühiskondlikest raamidest, tavadest ja tõekspidamistest? Ehted on läbi aegade armastusega seotud olnud. Need on olnud tõendid omanikutundest ja ustavusest – vastakatest seostest, mis tihti suhetes rolli mängivad.
Milline võiks olla ehe, mis kannaks endas tõelise armastuse märki? Alalhoidlik, lubav või peibutav, peites endas meie salasoove ja tihti ka isiklikke erootilisi ihasid? “Prince Charming. The Palace of Happiness” uurib tänapäeva Erost, romantilist armastust läbi mütoloogia, popkultuuri ja loomuliku instinkti.

Viimane, Eestis toimuv näitus saab olema põhjalikum kaasates senisest enam kunstnikke, kelleks on: Katie Jayne Britchford (AUS), Katharina Dettar (GER), Daniela Malev (GER), Cristina Martí Mató (ESP), Janne Pond (DEN), Ulrich Reithofer (AUT), Thaddeus Robertson (AUS), Rudee Tancharoen (THA), Linda al-Assi (EST), Merle Kasonen (EST), Kristiina Kibe (EST), Jaanus Samma (EST), Birgit Skolimowski (EST), Kertu Tuberg (EST).

000